Nie w każdym mieszkaniu kuchnia jest przestronna i jasna. Często do dyspozycji jest naprawdę niewielka przestrzeń, wobec tego powstaje problem, jak ją umeblować, aby korzystać z niej komfortowo na co dzień.

 

Maleńkie kuchnie oraz aneksy kuchenne nie są wcale tak rzadko spotykane. Nierzadko nawet można znaleźć je w nowym budownictwie. Wyszukanie odpowiednich mebli to takiej przestrzeni może być sporym wyzwaniem. Na szczęście jest jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie meble na wymiar, które projektowane i produkowane są na zamówienie klienta.

 

Projekt mebli do małej kuchni

Jeżeli chcesz zdecydować się na zlecenie wykonania kuchni doświadczonemu w tym stolarzowi, w takim przypadku nie trzeba martwić się już o nic. Kuchnia na zamówienie będzie dopracowana w najdrobniejszych detalach. Zanim jednak zostanie wykonana, projektant firmy sporządzi jej projekt zgodnie z oczekiwaniami klienta i na podstawie wybranych przez niego materiałów. Gdy projekt będzie perfekcyjny, także meble będą idealne.

 

Warto pamiętać o tym, że do małych kuchni najlepiej nadają się kolory jasne, ponieważ potrafią one optycznie powiększyć przestrzeń. Warto też pomyśleć o zabudowie do sufitu i o sprzęcie AGD pod zabudowę, ponieważ wtedy można uzyskać dużo dodatkowej przestrzeni. Także dzięki pomysłowemu wyposażeniu szafek będzie można łatwo pomieścić wszystko to, co ma znaleźć się w kuchni.

 

Gdzie można zamówić meble na wymiar?

Dzisiaj to żadna trudność, ponieważ istnieje wiele firm, które specjalizują się właśnie w tej branży. Swoim klientom oferują kompleksową obsługę włącznie z pobraniem wymiarów, doradztwem, przygotowaniem projektu oraz wykonaniem umeblowania, a ponadto jego montażem.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z takiej oferty, możesz wyszukać firmy w swojej okolicy przez internet, na przykład wpisując frazę typu „meble kuchenne na wymiar Lębork” do wyszukiwarki internetowej. Warto zapoznać się z ofertami kilku różnych firm i porównać je, by znaleźć taką, której meble będą zarówno stylowe, funkcjonalne i trwałe, jak i atrakcyjne cenowo.