To chyba najbardziej rozpoznawalna marka skuterów na całym świecie – od lat popularne i chętnie wybierane, zachwycają swoją linią i komfortem. To Vespa – linia włoskich skuterów oferowanych przez firmę Piaggio. W 2016 roku będą one obchodziły już swoje 70-lecie!

 

Historia skuterów Vespa, czyli w języku polskim „Osa”, jest ściśle powiązana także z historią Piaggio. Vespa została bowiem pierwszym skuterem, który wpłynął na tak dużą popularność tego rodzaju pojazdów. Stylowe skutery Vespa zostały zaprojektowane w 1946 roku – głównym założeniem przyświecającym ich produkcji było stworzenie jednośladu, kory będzie niedrogi i będzie skierowany do masowego odbiorcy.

 

Pierwszy model posiadał dwusuwowy silnik o pojemności 98 centymetrów sześciennych, skrzynię biegów i biegi zmieniane przez lewą manetkę, koło zapasowe, a także charakterystyczny wąski przekrok oraz szerokie tylne nadkole. Już na samym początku Vespa znalazła wielu zainteresowanych, ponieważ była prostym w prowadzeniu i niedrogim środkiem transportu.

 

Vespa dzisiaj

Te popularne skutery Piaggio od momentu, w którym trafiły do regularnej sprzedaży, nie były poddawane wielu metamorfozom pod względem wyglądu zewnętrznego. Zmieniły się jednak części mechaniczne na bardziej zaawansowane, wydajne i energooszczędne. Od 1946 roku do sprzedaży trafiło kilkadziesiąt różnych modeli skuterów Vespa. Oczywiście, można kupować je nadal i cieszą się one dużym powodzeniem.

 

W sprzedaży dostępne są między innymi Vespa GTS, Vespa Primavera, Vespa Sprint oraz Vespa PX, które są oferowane w różnych wariantach. Dzięki innowacyjnym technologiom zapewniają bezpieczną jazdę, a także są wyposażone w specjalne rozwiązania techniczne, gwarantują przyjemność i komfort z jazdy przez cały czas. Naturalnie, nadal wyglądają bardzo efektownie i od razu przyciągają wzrok, gdziekolwiek się pojawią!

 

Jeżeli interesują cię skutery Vespa, z najnowszym modelami możesz zapoznać się już teraz na stronie internetowej producenta. Zakup możesz wykonać w salonie Piaggio lub też za pośrednictwem serwisów motoryzacyjnych, gdy szukasz używanego modelu.