Wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby na karoserii samochodu pojawiły się nieestetyczne wgniecenia. Najłatwiej o takie uszkodzenia karoserii na parkingach, dlatego też często mówi się nawet o wgnieceniach parkingowych. Jak można je usunąć, aby samochód znów wyglądał dobrze?

 

Zasadniczo teraz, aby naprawić wgniecenia w karoserii, wcale nie trzeba rozbierać samochodu – demontować drzwi, a następnie prostować blachy. Są skuteczniejsze metody, które nie niszczą tak karoserii. Dzisiaj praktycznie każdy dobry warsztat blacharsko-lakierniczy stosuje metodę wyciągania lub wypychania blachy bez potrzeby ponownego malowania elementu. Po takiej naprawie zwykle nie pozostaje ani jeden ślad i dodatkowo nie jest ona wcale taka kosztowna. Ponadto nie powoduje obniżenia wartości samochodu, ponieważ trudno się wtedy zorientować, że wykonane zostały jakiekolwiek naprawy.

 

Taka metoda sprawdza się w wielu przypadkach, ale trzeba również zdawać sobie sprawę, że nie zawsze jest ona całkowicie skuteczna. Trudności pojawiają się przede wszystkim wtedy, gdy dostęp do wgniecenia jest ograniczony, gdy uszkodzenie znajduje się na krawędzi lub zagięciu blachy, także wtedy, gdy pod wgnieceniem znajduje się wzmocnienie fabryczne lub też karoseria w danym miejscu została zaszpachlowana.

 

Chociaż w internecie można znaleźć różnego rodzaju porady, jak wykonać tego rodzaju naprawy blacharskie samodzielnie, to jednak bez odpowiednich narzędzi oraz doświadczenia lepiej nie decydować się na takie rozwiązanie, ponieważ można jeszcze pogorszyć stan karoserii. W Polsce działa wiele warsztatów, gdzie można skorzystać prezentowanych usług. Dysponują one odpowiednim zapleczem, dzięki któremu możliwe jest szybkie i skuteczne naprawienie wgniecenia.

 

Zatem jeżeli na twoim aucie pojawiło się wgniecenie, w takim przypadku warto udać się do serwisu blacharsko-lakierniczego, gdzie będzie można skorzystać z usługi wypychania lub wyciągania blachy – wtedy po naprawie nie pozostanie żaden ślad, a cena tego rodzaju usługi także nie będzie wysoka.