Lubisz zagadki i dobrą zabawę? Szukasz pomysłu na ciekawy weekend czy spotkanie ze znajomymi? Pomyśl o zabawie typu escape room. Na czym ona polega i gdzie można z niej skorzystać?

 

Gry typu escape room początkowo dostępne były tylko w rzeczywistości wirtualnej. Ich głównym celem jest znalezienie wyjścia z zamkniętego pokoju. W tym celu gracz musiał dokładnie zbadać pomieszczenie w poszukiwaniu znaków i wskazówek, które doprowadzą go do celu, a także rozwiązywać różnego rodzaju zagadki logiczne. Teraz tego rodzaju gry są również realne i można skorzystać z nich w wielu miastach.

 

Jak gra się w escape room w realu?

Tak jak w grach komputerowych, zadaniem gracza jest ucieczka z zamkniętego pokoju. W tego rodzaju gry zazwyczaj gra się jednak w rzeczywistości w grupie, na przykład w parze czy też z większą liczbą znajomych, ponieważ zagadki często wymagają współdziałania kilku osób, aby je rozwiązać. To powoduje, że uczestnictwo w zabawie może być również świetnym pomysłem na imprezę firmową, imprezę kawalerską, panieńską czy też na urodziny.

 

Oczywiście, pokoje są różnorodne – niektóre straszne, inne mniej. Często to też pokoje tematyczne. Różnią się również poziomem zaawansowania. Uczestnicy zabawy zamykani są w środku na określony czas, zazwyczaj na 1 godzinę. W tym okresie muszą rozwiązać zagadkę, jak uciec z zamknięcia. W pokoju znajdują się różne przedmioty oraz maszynerie, które pomagają im w uzyskaniu odpowiedzi. Gdy nie uda im się znaleźć rozwiązania, wtedy pokój otwiera się, a swoich sił można spróbować następnym razem.

 

Gdzie bawić się w escape room?

Gdy zaintrygowały cię pokoje zagadek, w takim przypadku możesz skorzystać z nich w wielu różnych miastach w Polsce. Ma je między innymi Warszawa, gdzie dostępne są najlepsze w Polsce gry typu escape room. Jeżeli również chcesz z nich skorzystać, w takim przypadku wszystkie potrzebne informacje na ich temat znajdziesz w internecie.

 

Pamiętaj o tym, że jeżeli chcesz wziąć udział w zabawie, dokonaj wcześniejszej rezerwacji, ponieważ pokój zagadek to popularna rozrywka, dlatego też często na kilka dni czy nawet tygodni do przodu terminy są już pozajmowane.